Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Andrzejki w grupie "Kłapouszków"

W przedszkolu zabawa
Andrzejek to czas!
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas!

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. 29 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb andrzejkowych przeniosły się dzieci z grupy „Kłapouszki”. Na dzieci już od rana czekały same niespodzianki przygotowane przez Rodziców- w Sali pojawiła się dekoracja, a na stołach zapalone lampiony. Pojawił się również tajemniczy gość- Czarownica na miotle, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, kto pojedzie w daleką podróż ustawiając buty w kierunku progu drzwi, rzucały monetą przez lewe ramię do „studni” a serduszko zdradzało imię ukochanej osoby. Wiele radości sprawiła przedszkolakom dyskoteka andrzejkowa pod hasłem „ W rytmie disco” .Pamiątką tego niezwykłego spotkania było wykonanie zdjęcia w fotobudce.
Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową oraz integracją grupy z rodzicami .
Wychowawca oraz dzieci pragną podziękować wszystkim Rodzicom za pomoc w organizacji zabawy andrzejkowej a szczególnie pani Monice Rola , która w tym dniu pełniła rolę czarownicy oraz pani Natalii Mętel- wróżce oraz pani Dorocie Szczygielskiej .
K.K
Relacja 2019-11-29, 12:43 | autor: Magdalena Tomecka